Çocukla Ankara Albüm: Duvar Resmi

Görülen 261 Toplam 284 Albüm Duvar Resmi

Herkese merhabalar ben Anne Çocuk Diyetisyeni Kübra ÇOLPANKAN
@hamilediyetisyenikubra
Gazi üniversitesi 2015 mezunuyum, 7 yıldır aktif olarak çalışmaktayım. Bu süre zarfında daha çok çocuk, hamile ve emziren annelerim ile çalıştım. Ve bu sayede sağlık tohumlarının erken yaşlarda hatta anne karnında atılmasının bireyin yaşam kalitesini olumlu yönde etkilediğine ve hastalıklara yakalanma oranlarını daha çok düşürdüğüne şahit oldum. En çokta miniklerin Kübra ablaları olmayı sevdim.
Çocuk diyetisyeni olarak önceliklerim çocuklarımızın büyüme gelişmelerine katkıda bulunmak; bunun için gerekli olan vitamin mineral takviyelerini sağlamak, besinleri ona doğru şekilde tanıtmak, bizim dayattığımız değil de onun mutlu olacağı, sevdiği besinleri içeren bir beslenme planı oluşturmak. Biz diyetisyenlerin sanıldığı gibi tek işi zayıflatmak değildir özelikle çocukluk çağında bir diyetisyenin üzerine düşen sorumluluklar oldukça önemlidir. Sağlıklı büyüme gelişmenin sağlanması ile çocuğunuz zaten obez ise kilo verecek çok zayıf ise ideal kiloya ulaşacaktır bunların yanında var olan rahatsızlıkları tedavi edilecek ya da önlenecektir. Bundan ötürü izlediğim yollar her çocuk için farklı olsa da asıl amacım; çocuklarımızın yeterli büyüme ve gelişmelerini destekleyerek yetişkinliğe sağlıklı adım atmalarını sağlamaktır.
#ankaradiyetisyen #ankaradiyetisyenleri #diyetisyenankara #çocukdiyetisyeni #hamilediyetisyeni #çocukdiyetisyeniankara #çocuklaankaraadd

Yorumlar