Semotti's Kitchen

  • Merhaba, 

    Yaz sıcaklarının iyice hissedildiği şu sıralarda biz çocukluların da gidip, rahat edebileceğimiz mekânları sizlere yazarak/duyurarak tanıtmaya devam ediyorum.Malum evlerde hepimiz yanıyoruz, bunalıyoruz, çocuklarla dışarıya açık havaya atmak istiyoruz kendimizi.Aaah ahhhh hangimiz istemezki püfür püfür esen rüzgarda sessiz sakin bir yerde şezlonga uzanıp kitap okumak değilmi.... Neyse hemen tatil hayallerimden sıyrılıp, ailecek tuttuğumuz Ankara nöbeti günlüğümden bildiriyorum. 


    Efendim yazımıza konu olan mekan Haziran başından beri Cinnah caddesi 49/1 numaralı apartmanda açılmış olan Semotti's Kitchen. Mekanımız Türkiye'de sayıları maalesef gittikçe artan Şeker, Çölyak, Süt, Gıda Alerjisi v.b. hastalığı olanlar ile özel diyet yapanlara uygun pasta, ekmek, kraker, sağlıklı atıştırmalıkları v.b çeşitli ürünleri özel siparişle yapan, 3 hanım ortaklı bir yer. Çalışanlar yaptıkları siparişlerin içine konulan bütün malzemeleri özenle seçiyorlar ve gramı gramına yazarak siparişe ekliyorlar. Henüz iki kere gitmeme rağmen; güleryüzlü canayakın personeli, gözdolduran mekân konsepti, çocuk misafirlerine özel sepet dolusu oyuncakları ile beni ve konuklarımı hiçbir isteğimizi geri çevirmeden, kendimizi evimizdeymiş gibi hissettirerek ağırladılar, sağolsunlar.

    Özetle; sloganları gibi "içine sevgi kattık"ları her ürünlerini (özellikle güllaç ve kurutulmuş meyveleri) ile bahçedeki çardak altını denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Gitmeden önce haberleşip neler yemek/içmek istediğinizi belirtirseniz size özel yiyecek/içeceklerle keyfinize keyif katıyorlar benden söylemesi...

Yorumlar