DUYARSIZ OLUNABİLİR AMA SAYGISIZ OLUNMAMALI

 • DUYARSIZ OLUNABİLİR AMA SAYGISIZ OLUNMAMALI

  Her SMA hastası çocuk annesinin çığlığıdır bu cümleler. Kimse bu sözleri telaffuz etmeyi istemez. Bu durumu istemez. Evlat grip olsa dahi içi sızlar, ruhu daralır annelerin. Annelik zordur, hassastır.

  Bir kaç gündür Ömer'in annesi Ayşe Ergen'in videolarına denk geliyorum. Kadın ağlıyor, "biliyorum bizi duymaktan bıktınız, sesimizi duyurmamız için bizden para isteniyor" diyor.!!! 

  Kadının yaşadıkları, üzüntüsü ona yetmezmiş gibi, bir de psikolojik şiddet uygulanıyor. Duyarsız kalamadım bu duruma çoğunuz gibi..


  Hikayenizde, akışta, sosyal medya hesaplarınızda ister paylaşın ister paylaşmayın. İster bağış yapın ister yapmayın. Zorlayan mı var!

  Paylaşırsak ne mi olur? Görenler duyurur, yardım hızlanır sadece, bir çocuk iyileşir çabucak. Belki diğer çocuklar için de süreç hızlanır. İyilik adına atılacak küçük bir adım bu...Bizim için küçük bir adım evet ama onlar için hayat demek...

  O yüzden katkısı olmayan, köstek de olmasın. Saygısızlık da yapmasın. Acıya acı katmasın.   Ömer'in annesi Ayşe Hanım'a diyorum ki, "Ben ve çoğu kişi senin sesini duymaktan bıkmayız. Derdine bir an önce derman olununca, sevinçle haykırışını duymak isteriz. Senin ve tüm annelerin gözünden akan yaş, sadece mutluluktan olsun."
  .
  Paylaşım için para isteyenler, birilerinin hüznü kazanç kapınız olmasın!

  Ben yazıyı okuyanlardan bir şey rica etmiyorum, çünkü duyarsız kalınmayacağının farkındayım.

  Ailenin resmi instagram hesabı @omernefesalacak, isterseniz nakit olarak yardımda bulunabilir isterseniz @omer_umutmagazasi hesabından bağışlanan ürünlerden alıp da katkıda bulunabilirsiniz. 

  Kendi instagram hesabımda paylaştığım bu yazımı, SMA hastalarına karşı duyarlılığı olan ve bu konuları sosyal medya hesaplarında duyuran Çocukla Ankara editörü Çiğdem Hanım'la görüşmemiz üzerine, sitede yayınlamaya karar verdik. Yazıya bir kaç ekleme ile tabi ki...Kendisine de özellikle bu duyarlılığı için teşekkür ederim. 

  Sevgi ve sağlıkla kalın

  Av. Nilüfer Antepli 

Yorumlar

 • Çocukla Ankara
  Çocukla Ankara Duyarsızlık ve saygısızlık insanlığa yakışmaz, haksız mıyım sevgili üyeler?
  12 Eylül 2020 -
 • Filiz Mert
  Filiz Mert Bende izlemiştim anneyi #instagram da. Hesabımdan da paylaştım. Allah şifasını verecek, nefes alacak Ömerimizde inşallah. Duyarsız kalmayalım, Ömer hepimizin çocuğu.
  12 Eylül 2020 -
 • Sibel Türkmen
  Sibel Türkmen Bunu paylaşmak için bile aileden para isteyen zihniyetleri kınıyorum. Nasıl bir duyarsızlıktır?? Ömer sizin çocuğunuz da olabilirdi, bir düşünün.
  12 Eylül 2020 -