BENİM ADIM MELEK DİZİSİNE FARKLI BİR YORUM

 • BENİM ADIM MELEK DİZİSİNE FARKLI BİR YORUM

  Geçenlerde ilk bölümü yayınlanan "Benim Adım Melek" dizisinin ilk bölümü, adeta bir insanın başına bu kadarı üst üste gelebilir mi, insan kaç kere yıkılabilir dedirtti.

  Bir annenin hastalanması, sahtecilikle boşanması, aldatılması, çocuklarının elinden alınması...Ve tüm bunları, yıllar önce tüm ailesini, geçmişini, memleketini uğruna geride bıraktığı adamın yapması. İzlerken içim burkuldu.

  Kadın kaç kez yıkıldı. Ama yılmadı. Bölümün sonunda da çocukları için her türlü zorluğu göze alarak, memleketine geri döndü. Belki ona kucak açan, her zaman yanındayım diyen ya da bunu hissettiren bir ailesi olsaydı, yıllar önce dönerdi...(Senaryoya senaryo eklemeyeyim:)

  Çocuğun anne ve babası tartışırken, çok yüksek bir ses olmasa da, o gergin ortamı hissederek korkması başarılı bir şekilde aktarılmıştı. Aile içinde çocuğa şiddetin sadece dayak atmak ya da çocuğa kötü söz söylemek olmadığı, buradaki örnekle gözler önüne seriliyordu. Çocuğun annesinden koparılışı da, yürek burkan başka bir sahneydi... Dizideki örneklere, ne yazık ki günlük hayatta da şahit olmaktayız. Unutulmamalıdır ki, çocuk her daim korunması gerekendir. Çocuğa yaşatılan her üzücü hareket, ona karşı bir şiddettir. Sorunların çözümünde çocuklar arada kalmamalı, menfaat için çocuk kullanılmamalı, çocuk ihmal edilmemeli, yalnız bırakılmamalıdır.

  Aslında söylenecek söz çok. Ama ben dizi vesilesi ile kısaca boşanan çiftlerin, boşanma ve ayrılık süreçlerinde, çocuklarını ön planda tutarak hareket etmesinin hem vicdani hem de kanuni bir görev olduğunu hatırlatmak isterim.

  İhmali bir davranışın, şiddet veya şiddet uygulanma tehlikesinin varlığı halinde, herkesin bu durumu ihbar etme hak ve yükümlülüğünün bulunduğu da unutmayalım.

  Sevgilerle

  Av. Nilüfer Antepli

Yorumlar

 • ceren serhat
  ceren serhat Hiç izleyemiyorum böyle dizileri, sanki milletce hayatımız dram değilmiş gibi...
  23 Ekim 2019 -
 • Ayşe İpek
  Ayşe İpek Son günlerdeki favori dizim, ama birkaç bölümdür fazla acıtasyon yaptılar, yok artık dedik yani.
  14 Oca